Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-11-2014

        Kochamy Cię Polsko!
Baner z tym hasłem ozdobił dzisiaj wejście główne do naszej szkoły. Nie tylko on, bo dekoracja było i jest naprawdę wyjątkowa. 7 listopada cała społeczność szkolna świętowała wspólnie Dzień Niepodległości. Było niezwykle, patriotycznie i wesoło. Uczniowie i pracownicy szkoły wcielili się w dawnych żołnierzy, sanitariuszy i lekarzy i już przekraczając progi szkoły ciekawie przyglądali się innym w rytm płynącej z magnetofonu muzyki.


A potem? Spotkaliśmy się na sali gimnastycznej – dziś imitującej partyzancki las, by wspólnie obejrzeć film pt. „Polak Mały”, utrwalić swoją wiedzę o polskich symbolach narodowych, powiedzieć wiersz o tym samy tytule, wsłuchać się w słowa historii i wyśpiewać pieśni patriotyczne. A to wszystko przy ognisku – szkoda, że nie mogło zapłonąć. Na koniec spotkania wspólnie odśpiewaliśmy nasz hymn.
A goście? Oczywiście też do nas przybyli. Byli nimi funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca z Panem Komendantem Andrzejem Torbiczem oraz Policjanci z Niemiec z okręgu Berzdorf. Dzięki naszym gościom zobaczyliśmy sprzęt pograniczników, np. kamizelki kuloodporne, kajdanki, pojazdy, hełmy, itp. Przywitał nas również pies Doda.
A życzenia? Oczywiście zostały rozniesione przez Samorząd Uczniowski. Piękne kartki otrzymali od nas m. in. Pan Burmistrz Arkadiusz Słowiński, Dyrektorzy lubańskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, Prezesi lubańskich spółek i przedsiębiorstw, Przyjaciele Szkoły, Fundacja „Wychowanie do szczęścia”. Wysłaliśmy również kartkę z życzeniami do Pana Prezydenta. Naszym gościom złożyliśmy życzenia osobiście.

Pozwólcie Państwo, że i Wam złożymy z okazji Dnia Niepodległości życzenia.


Szanowni Państwo,

Każdego dnia przychodząc do naszej szkoły poznajemy dzieje umiłowanej Ojczyzny, które uczą nas, że Rzeczpospolita była silna, gdy wszyscy jej obywatele poczuwali się do odpowiedzialności za wspólne dobro.
Radujemy się życiem w wolnym kraju i wiemy, że tak jak Państwo stanowimy jego istotny element, gdyż Polska czerpie swą moc z aktywności całego społeczeństwa.
Dlatego w dniu Narodowego Święta Niepodległości pragniemy pogratulować Państwu dotychczasowych osiągnięć i życzyć wielu sukcesów w nadchodzących latach. Te osiągnięcia składają się bowiem na pomyślność całego naszego regionu i kraju.


Z patriotycznymi pozdrowieniami
Uczennice i Uczniowie wraz z Dyrekcją i Pracownikami
Szkoły Podstawowej nr 4
im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...