Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-08-2013

W dniu 6 sierpnia 2013 roku o godz. 12.00 odbyła się XXXIX Sesja Rady Miasta Lubań. Najważniejszym punktem obrad było podjęcie uchwały w sprawie emisji obligacji komunalnych oraz zasad ich zbywania i wykupu.

Konsolidacja kredytu poprzez emisję obligacji spowoduje znaczne oszczędności na obsłudze zadłużenia miasta. Jest to szczególnie ważne, ponieważ zapis ustawy o finansach publicznych ogranicza źródła finansowania wydatków inwestycyjnych. Konsolidacja kredytu i emisja obligacji komunalnych wydłużą spłatę miejskiego zadłużenia z 2018 do 2023 roku, ale pomimo przedłużenia okresu płatności miasto będzie płacić raty roczne o 2 miliony mniejsze. Zaoszczędzone na kosztach obsługi kredytu pieniądze pozostaną w miejskiej kasie i będzie można je przeznaczyć na inwestycje. W ten sposób Lubań będzie mógł zabezpieczyć wkład własny do środków UE na następny okres programowania.


 

Radni jednogłośnie przyjęli także uchwały w sprawie zmiany w budżecie miasta na rok 2013 i w sprawie zmiany uchwały w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miejskiej Lubań na lata 2013-2023.
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...