Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-08-2013

2 sierpnia 2013 roku w Świeradowie-Zdroju przy Domu Zdrojowym odbyły się uroczyste obchody 94 rocznicy powstania Policji Państwowej. W uroczystościach uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Wojciech Ołdyński, zaproszeni goście oraz okoliczni mieszkańcy. Całość uroczystości uświetniła orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

 

Obchody Święta Policji rozpoczęły się o godz. 10:45 uroczystą mszą świętą w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Świeradowie-Zdroju w intencji funkcjonariuszy, pracowników Policji oraz ich rodzin. Po przemarszu ulicami miasta o godz. 12 :00 rozpoczął się uroczysty apel na górnym tarasie Domu Zdrojowego. W uroczystości wzięli udział: Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – insp. Wojciech Ołdyński, Radny Sejmiku Dolnośląskiego – Józef Kozłowski, przedstawiciele władz samorządowych, delegacja policji z Czech, przedstawiciele instytucji i służb współpracujących z Policją oraz emeryci policyjni, rodziny policjantów i okoliczni mieszkańcy.

Podczas uroczystego apelu kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, lubańscy policjanci oraz policjanci z orkiestry zostali uhonorowani odznaczeniami: „Zasłużony Policjant” oraz „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”.

W poszczególnych korpusach awans otrzymało 39 funkcjonariuszy. Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu, Komendant Wojewódzki we Wrocławiu wyróżnił nagrodą pieniężną 4 lubańskich policjantów. 14 policjantów zostało nagrodzonych nagrodami finansowymi ze środków lokalnych samorządów. Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu za sumienne i rzetelne wykonywanie obowiązków służbowych wyróżnił 2 pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Ponadto w trakcie uroczystości awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 7 policjantów orkiestry i 3 policjantów z ogniwa konwojowego Lubań, sekcja Jelenia Góra, Wydział Konwojowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Po zakończeniu uroczystego apelu o godz. 13:00 rozpoczęła się musztra paradna orkiestry. Następnie odbył się pokaz grupy realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz pokaz akcji ratowniczej GOPR. W tym czasie odbywał się również festyn dla mieszkańców współorganizowany z Urzędem Miasta w Świeradowie-Zdroju.

KPP Lubań, fot. ŁCR

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...