Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-04-2013

„Jutro idę do szkoły - program edukacji przedszkolnej”.

Przedszkole Niepubliczne Nr 1 w Lubaniu zakwalifikowane do projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Rekrutacja przedszkoli do udziału w projekcie „Jutro idę do szkoły - program edukacji przedszkolnej”, którego jedną z autorek jest nauczycielka naszego przedszkola Dorota Rąpała - odbyła się 14-15 lutego 2013 r. Spośród 94 zgłoszonych placówek komisja rekrutacyjna, zgodnie z kryteriami uczestnictwa, dokonała kwalifikacji i ostatecznie zakwalifikowała 20 przedszkoli / oddziałów przedszkolnych - z terenu Dolnego Śląska. Wśród szczęśliwej dwudziestki znalazło się nasze przedszkole.


Jest to dla nas wielkie wyróżnienie – mówi dyr przedszkola Elżbieta Kardela. Z uczestnictwa w programie płynie wiele korzyści. 20 dolnośląskich placówek, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie i zdecydowały się na wdrożenie innowacyjnego programu edukacji przedszkolnej pt. „Jutro idę do szkoły” ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji matematyczno-przyrodniczych, oprócz innowacyjnego programu z bogatą obudową metodyczną, cyklu szkoleń dla dyrektorów i nauczycieli z zakresu korzystania z multimediów, otrzymają nieodpłatny zestaw informatyczno-multimedialny (tablicę interaktywną, projektor, laptop, wizualizer) wraz ze specjalistycznym, atrakcyjnym oprogramowaniem do wykorzystania podczas zajęć z dziećmi.
Rekomendację dyrektora przedszkola na nauczyciela wdrażającego od 1 września 2013 r. w/w program w grupie dzieci 6 letnich otrzymała nauczycielka Arleta Czuchryta, która od kwietnia do czerwca uczestniczyć będzie w cyklu 40-godzinnych warsztatów mających na celu przygotowanie do korzystania ze sprzętu multimedialnego, jaki placówka otrzyma w ramach projektu.
Cały projekt „Jutro idę do szkoły- program edukacji przedszkolnej” realizowany jest od dnia 01.07.2012 r. do dnia 30.11.2014 r. przez Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych „InBIT” Sp. z o.o. w Partnerstwie z Firmą Sławomir Anioł FadoS, w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.3 Poprawa jakości kształcenia, Poddziałanie 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia – projekty konkursowe, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...