Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
wtorek, 17 sierpnia 2021, 19:30-21:30

Koncert: „LeDor vaDor – z pokolenia na pokolenie” Pieśni z liberalnej synagogi z XIX wieku

17 sierpnia o godz. 19:30 Szkoła Muzyczna I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu, której nieobce wyszukane dźwięki, będzie rozbrzmiewać pieśniami synagogi liberalnej.

Koncert z udziałem Jaschy Nemtsova (fortepian), kantora Isidoro Abramowicza (baryton), Shulamit Lubowskiej (sopran) i Yoeda Soreka (tenor).

Koncert w Lubaniu łączy ze sobą klasyczne pieśni niemiecko-żydowskiej synagogi liberalnej XIX i początku XX wieku z życiem i twórczością Ludwiga Danzigera. Urodzony w 1874 roku w Lubaniu, jako syn szanowanych żydowskich kupców, pozostawił po sobie liczne dzieła malarskie i akwarelowe, a także bogaty dorobek rysunkowy. Uwiecznił nie tylko krajobrazy Gór Izerskich i Karkonoszy, ale także swoje rodzinne miasto. Projekcja jego obrazów wzbogaci akustyczne doznania koncertu o doświadczenia wizualne. Na wystawę dzieł Ludwiga Danzigera oraz wykład dotyczący jego twórczości zaprasza Muzeum Regionalne w Lubaniu (kiedy? 17 sierpnia o godz. 15:30, gdzie? Muzeum Regionalne w Lubaniu).

Wstęp na koncert biletowany (w cenie 10 EUR lub 40 zł). Bilety dostępne tutaj lub na miejscu w dniu koncertu. 

Czytaj więcej.

WSPÓŁPRACA

Koncert zostanie zrealizowany we współpracy z miastem Lubań.

SPONSOR

Koncert jest wspierany finansowo przez Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu. Działanie to jest współfinansowane z funduszy podatkowych na podstawie budżetu uchwalonego przez saksoński parlament.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...