Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 2

Aktualności:

16-02-2016

Włączamy się w akcję Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Nasza szkoła przystępuje do akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia. Jest to już siódma edycja akcji ratowania polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą. Dla uczniów naszej szkoły może być to wielka lekcja patriotyzmu.

24-01-2016

Projekt bożonarodzeniowy

Tegoroczny projekt bożonarodzeniowy w naszej szkole, przebiegał inaczej niż w latach poprzednich. W tym roku uczniowie prezentowali tradycje , zwyczaje i ciekawostki świąteczne, w krajach Unii.

24-01-2016

Nasze pierniki

19 grudnia, uczniowie naszej szkoły, uczestniczyli w ,,Jarmarku bożonarodzeniowym”, podczas którego rozdawali mieszkańcom Lubania, świątecznie zapakowane pierniki.

24-01-2016

Sopelkowe nutki czyli grudniowy koncert muzyczny

Na kolejnym spotkaniu z muzykami z Dolnośląskiej Filharmonii Muzycznej w Jeleniej Górze (10.12 ), poznaliśmy dźwięki i muzykę, która towarzyszy zimowej aurze.

24-01-2016

Klasowe warsztaty ozdób choinkowych

7 grudnia, uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą, rodzicami, babciami, spotkali się w klasie na warsztatach plastyczno-technicznych. Tematem zajęć były ,,Ozdoby na moją choinkę”.

11-01-2016

W poszukiwaniu św. Mikołaja

Jak wiadomo co roku św. Mikołaj przynosi prezenty nie tylko grzecznym dzieciom. Tym razem uczniowie naszej szkoły postanowili udać się na samodzielne poszukiwania tego świętego...

11-01-2016

Katarzynkowa tradycja

Katarzynki to polski zwyczaj świąteczny-odpowiednik męskich andrzejek. Zwyczaj ten łączy się powszechnie z pieczeniem pysznych pierniczków.

11-01-2016

Dzień Odzyskania Niepodległości

Pamięć o przeszłości jest niewątpliwie warunkiem trwania współczesnego społeczeństwa. Dzień 11 listopada jest z pewnością jednym z najważniejszych w kalendarzu wydarzeń historycznych.

11-01-2016

Wizyta w Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej

Edukacja ekologiczna jest ważnym społecznym zadaniem. Uczniowie naszej szkoły wzięli tym razem udział w zajęciach warsztatowych w RCEE w Lubaniu.

30-10-2015

,,Mali Mistrzowie” ze Szkoły Podstawowej nr 2

Już drugi rok uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu realizują ogólnopolski program ,,Małego Mistrza”. Program skierowany jest do dzieci klas I – III, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła programu opiera się na zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzenia o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzane jest odznaką.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...